Hello půjčka
Na co si dát pozor, když hledáte výhodný úvěr na auto?

Bez auta se dnes obejde jen málokdo. Zároveň na něj má málokdo našetřeno a kupuje za hotové. Podle čeho tedy vybrat úvěr na auto, který vám dobře poslouží?

Úvěr na auto: Kdy se vyplatí a který nebrat?

Stejně jako u každého úvěru, i v tomto případě platí, že výše úroku není to jediné, co by vás mělo zajímat. Výhodnost úvěru hodnoťte taky podle následujících parametrů:

  • Vedlejší poplatky. Předem se s nimi seznamte, ať víte, na kolik vás úvěr vyjde.
  • Ručení autem. Některé banky vyžadují při poskytnutí úvěru ručení novým vozem a velký technický průkaz si berou jako zástavu. Není to tak ale u všech: Například u nás v Hello bank! autem neručíte. Auto je hned vaše a můžete ho kdykoli prodat.
  • Náročnost komunikace. Ptejte se, co všechno lze vyřešit online nebo po telefonu a kolik zařizování vás čeká. Určitě nechcete kvůli všemu chodit na pobočku. V Hello bank! umožňujeme půjčku na auto sjednat online. A navíc s jedním z nejvýhodnějších úroků na trhu.
  • Možnost pojištění schopnosti splácet. Může se stát, že přijdete o práci nebo dlouhodobě onemocníte. I pak ale musíte splácet. Proto je lepší se pojistit a mít jistotu, že o nic nepřijdete.
Jaký je rozdíl mezi úvěrem a leasingem?

Chcete, aby bylo vámi vyhlídnuté auto opravdu vaše? Pak potřebujete půjčku na auto. Auto získanou částkou zaplatíte u prodejce a splácet budete bance. Leasing funguje spíš jako pronájem auta – každý měsíc platíte leasingové společnosti za to, že můžete jezdit s konkrétním vozem, který je v jejím vlastnictví.

Proč si nebrat úvěr u prodejce, ale u banky?

V autosalonu nebo autobazaru rozumí autům. V bankách zase financím. Nechte si poradit od profesionálů, všechno si vysvětlit a pro nový vůz se vydejte už s půjčenou částkou na vlastním účtu. Nepřekvapí vás žádné pochybné dodatky ve smlouvě nebo nepochopitelné formulace vyvedené drobným písmem.