Aktuality z banky
HELLO ZEMĚ: SPOLEČNĚ PRO MODROU PLANETU

  2. 8. 2021

Spustili jsme nový program Hello Země, kterým chceme přispívat k rozvoji udržitelných projektů a podporovat dobré nápady. Do hlasování o projektech se zapojí zaměstnanci i klienti. A kolik peněz rozdělíme? To určíme podle toho, kolik budou mít uloženo naši klienti na spořicích účtech. Každá koruna se počítá, ale už teď víme, že společně míříme ke 2 milionům Kč!

„Snažíme se lidi podporovat v zodpovědném nakládání s penězi, tedy i ve vytváření úspor na lepší budoucnost. A udržitelnost vychází ze stejné myšlenky: Chceme se mít dobře dnes, ale ne na úkor toho, jak se budeme mít my nebo generace po nás v budoucnu. Proto jsme téma udržitelnosti spojili právě se spořením,“ vysvětluje vznik programu Hello Země Gábina Pithartová, Marketing & Engagement Director naší banky.

Program Hello Země spolu s novou komunikační kampaní, kterou podpoří i TV spot, online bannery a sociální sítě, jsme spustili v pondělí 2. srpna. Hello spoření v kampani představujeme jako první spoření, které prospívá všem – klientům díky férovému úročení a nám všem právě tím, že podporuje udržitelné projekty.

A jak to vlastně celé funguje? Z přihlášek do letošních Cen SDGs jsme vybrali 15 projektů, které by si zasloužily naši podporu. V červenci posunuly hlasy zaměstnanců 5 nominovaných projektů do finálového hlasování našich klientů. Všichni klienti, kteří u nás mají Hello spoření, můžou od 2. srpna do 10. září hlasovat ve svém internetovém bankovnictví o pořadí projektů. Podle pořadí pak mezi ně finanční dary rozdělíme.

Celkovou částku finančních darů vypočteme jako 0,05 % z objemu všech úročených vkladů našich klientů na spořicích účtech na konci srpna. Předpokládáme, že to bude přes 2 miliony Kč.

Které projekty postoupily do finálové pětice? Nejen to, ale i další informace o programu najdete na www.hellobank.cz/hello-zeme.