Aktuality z banky
ROZJÍŽDÍME SPOLUPRÁCI S AZYLOVÝM DOMEM

  29. 10. 2021

Závazek může mít různou podobu: od příslibu až po ten finanční. V každém případě nás k něčemu zavazuje a záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme.

My se letos rozhodli, že to vezme i za „druhý konec“ a kromě pravidelných setkání se studenty, kde diskutujeme na téma finanční gramotnosti, jsme rozjeli i spolupráci s azylovým domem pro rodiny s dětmi na Praze 4.

Rádi bychom pomohli najít jeho klientům cestu z dluhové pasti a poradili jim, jak pracovat s rodinným rozpočtem. Zatím máme za sebou první společné setkání, kde jsme jim mimo jiné nabídli finanční pomoc při získání výpisu z registru dlužníků.

Určitě jsou příjemnější věci na čtení, než výpis o dluzích po splatnosti, ale pokud se klienti chtějí „vrátit“ zpět do běžného života, tak zmapování veškerých jejich závazků je prvním krokem na této cestě.

Ověřit si svoji platební historii může jednoduše každý, a to díky službě NejsemDlužník.cz. Za 200 Kč (v případě fyzické osoby) lze získat přehled o případných závazcích po splatnosti nebo jistotu, že člověk nikde nic nedluží. ☺