Máme radost, že s námi pomáháte!
Celý říjen a listopad jsme za každou nově sjednanou půjčku, kreditku nebo spořicí účet přispívali 100 Kč na vybrané prospěšné projekty.
Kolik jsme přesně vybrali se dozvíte na konci tohoto týdne.
Komu jsme díky vám pomohli

 

Rekola

Rekola jsou český start-up sdílených kol, který vznikl s vizí, aby každé větší město v Čechách mělo svůj vlastní systém sdílení jízdních kol, která budou nedílnou součástí jejich infrastruktury jako alternativní dopravní prostředek pro ještě snazší cestování po městě. To vše jednoduše propojené s mobilní aplikací, nebo webovým přihlášením, kdy si vyhledáte nejbližší rekolo, půjčíte a jedete! A to se na projektu líbí i nám a máme mnoho společného.

Pro partnerství jsme se v září 2017 rozhodli především kvůli společným hodnotám, jako je aktivní životní styl, šetrnost k životnímu prostředí, finanční a časová úspora, ale také potřeba být mobilní. Naší snahou je usnadnění každodenního života lidem, ať už s financemi nebo při cestě do práce či na rande.

V roce 2018 hradila Hello bank! všem uživatelům každou jízdu do 15 minut (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec) a v roce 2019 budeme šlapat do pedálů rekol i nadále.

 

Wannado

Hello bank! a Wannado (dříve Sporťáček) patří neoddělitelně k sobě od roku 2012 a i díky podpoře naší banky se projekt neustále rozrůstá.

Jedná se o seriálový festival sportu na řadě míst v ČR podporující děti v rozvoji tělesné aktivity a zdravém životním stylu. Děti si mohou během jednoho dne vyzkoušet řadu sportů a třeba si vybrat ten, který by je bavil a kterému by se věnovaly pravidelně. Je to i skvělá možnost pro rodiče poznat nabídku volnočasových aktivit pro děti v jejich okolí.

 

Nadace Jedličkova ústavu

Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem a dále také všestranná pomoc při integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k podobným neziskovým organizacím v celé České republice.

 

Dětský domov a Základní škola, Ledce 55

Hello bank! podporuje tuto příspěvkovou organizaci od roku 2003 a přispívá především na opravy budov a hřišť (rekonstrukce tělocvičny, přístřešky u garáží), nákup zařízení a vybavení (nábytek), volnočasové aktivity dětí (škola v přírodě, lyžařský zájezd), víkendové a specializované zdravotní pobyty, ale také na vzdělávání dětí (podpora ve studiu) a na odborná zaškolení zaměstnanců.

 

Sázíme stromy

Stromy fungují v městském prostředí jako přírodní klimatizace, filtr škodlivin, lapač vody i jako stínidlo. Působí také pozitivně na naši psychiku a snižují stres. Jsou tedy ideální cestou, jak alespoň částečně snížit dopady současné klimatické změny. Proto je pro nás podpora jejich výsadby dalším (EKO)logickým krokem v našem úsilí stát se „udržitelnější“ bankou. Kromě finanční pomoci pomáhají naši zaměstnanci i při samotné výsadbě.