Myslíme na vás a snažíme se podporovat zajímavé projekty, ze kterých můžete mít užitek nejen vy, ale celá společnost. Pomáhat nás baví a zejména tam, kde je to opravdu potřeba.
Podporované projekty
Hello bank! rozvíjí své aktivity společenské odpovědnosti ve 4 hlavních oblastech:
EKONOMIE:
Projekty s přidanou hodnotou finanční úspory pro veřejnost, aktivity zaměřené na sdílenou ekonomiku a zvyšování finanční gramotnosti.
ZAMĚSTNANCI:
Záleží nám na zlepšování pracovního prostředí, motivaci a vzdělávání zaměstnanců, stejně jako na rozvoji jejich společných aktivit a interní komunity.
SPOLEČNOST:
Snažíme se být prospěšní tam, kde je opravdu potřeba, ať se jedná o charitativní projekty, sportovní akce pro veřejnost nebo podporu kultury.
EKOLOGIE:
Přispíváme k dlouhodobě udržitelnému rozvoji našeho životního prostředí, a proto se zaměřujeme na aktivity, které si kladou za cíl úsporu energií a menší zátěž životního prostředí.

 

Rekola

Rekola jsou český start-up sdílených kol, který vznikl s vizí, aby každé větší město v Čechách mělo svůj vlastní systém sdílení jízdních kol, která budou nedílnou součástí jejich infrastruktury jako alternativní dopravní prostředek pro ještě snazší cestování po městě. To vše jednoduše propojené s mobilní aplikací, nebo webovým přihlášením, kdy si vyhledáte nejbližší rekolo, půjčíte a jedete! A to se na projektu líbí i nám a máme mnoho společného.

Pro partnerství jsme se v září 2017 rozhodli především kvůli společným hodnotám, jako je aktivní životní styl, šetrnost k životnímu prostředí, finanční a časová úspora, ale také potřeba být mobilní. Naší snahou je usnadnění každodenního života lidem, ať už s financemi nebo při cestě do práce či na rande.

V roce 2018 hradila Hello bank! všem uživatelům každou jízdu do 15 minut (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec) a v roce 2019 budeme šlapat do pedálů rekol i nadále.

 

Wannado

Hello bank! a Wannado (dříve Sporťáček) patří neoddělitelně k sobě od roku 2012 a i díky podpoře naší banky se projekt neustále rozrůstá.

Jedná se o seriálový festival sportu na řadě míst v ČR podporující děti v rozvoji tělesné aktivity a zdravém životním stylu. Děti si mohou během jednoho dne vyzkoušet řadu sportů a třeba si vybrat ten, který by je bavil a kterému by se věnovaly pravidelně. Je to i skvělá možnost pro rodiče poznat nabídku volnočasových aktivit pro děti v jejich okolí.

 

Wannado pomáhá

Kromě dlouholeté spolupráce s festivalem Wannado je Hello bank! také spoluzakladatelem nadačního sdružení „Wannado pomáhá“, které od roku 2016 podporuje handicapované a děti ze znevýhodněných rodin s chutí sportovat, či se sportovním talentem.

 

Projekt Šance

Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, kteří žijí v ČR v zapomenutí. Cetelem (dnes Hello bank!) je generálním partnerem Projektu Šance od roku 2008. Poskytované částky jsou využívány na podporu chodu pracovní dílny a činnost terapeutické dílny, na úhradu provozních nákladů Domu Šance, Streetworkcentra a azylového bydlení.

 

Pečeme s Hello bank!

Dělat radost nás baví, obzvlášť když je dvojnásobná. Proto každý měsíc jedno z našich oddělení připraví snídani, kterou následně nabízí svým kolegům výměnou za čistě dobrovolný příspěvek. Hello bank! pak ještě vybranou částku přinejmenším zdvojnásobí a výtěžek je věnován neziskové organizaci, kterou si předem ,,pečící“ tým vybere a seznámí s ní i své kolegy při samotné snídani. Letos jsme tak už podpořili např. dětskou onkologii, návrat sýčka obecného do českých lesů či léčbu lidí s nemocí muších křídel.

 

Nadace Jedličkova ústavu

Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem a dále také všestranná pomoc při integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k podobným neziskovým organizacím v celé České republice.

 

Zajíček na koni, o.s.

Občanské sdružení poskytuje své služby rodinám a zařízením pečujícím o děti a mladistvé ze znevýhodněných skupin obyvatel (tělesný handicap, mentální handicap, kombinovaný handicap, sociokulturní handicap - adopce, národnostní menšina, sociální minimum rodiny). Hello bank! poskytuje finanční příspěvek na realizaci letního tábora organizovaného tímto sdružením.

 

Nadační fond KlaPeto

Hlavními cíli nadačního fondu KlaPeto je zlepšení postavení zdravotně postižených osob v České republice a odstranění mentálních a legislativních bariér pro zařazení sociálně a zdravotně znevýhodněných do života. Podporuje aktivitu a sport u handicapovaných, ale zároveň i poradenské služby zdravotně postiženým osobám.

Jednou z největších akcí KlaPeta je každoroční charitativní výstup na Sněžku, kdy se vybírá na pomoc konkrétnímu dítěti a jeho rodině. Charitativního výšlapu se můžete účastnit i vy.

 

Dětský domov a Základní škola, Ledce 55

Hello bank! podporuje tuto příspěvkovou organizaci od roku 2003 a přispívá především na opravy budov a hřišť (rekonstrukce tělocvičny, přístřešky u garáží), nákup zařízení a vybavení (nábytek), volnočasové aktivity dětí (škola v přírodě, lyžařský zájezd), víkendové a specializované zdravotní pobyty, ale také na vzdělávání dětí (podpora ve studiu) a na odborná zaškolení zaměstnanců.

 

Bankéři jdou do škol

Hello bank! se zapojila již třetím rokem do projektu zvyšování finanční gramotnosti dětí zastřešeného Českou bankovní asociací. V rámci něj do základních a středních škol docházejí bankéři a diskutují se studenty o tom, jak se bezpečně pohybovat v on-line prostředí, jak rozpoznat kybernetický útok a jak jsou na internetu zabezpečeny banky.

 

Městská divadla pražská

Ani oblast kultury nám není cizí. Podporujeme Městská divadla pražská, tedy Divadlo ABC, Rokoko a Divadlo Komedie. V roce 2011 jsme, ještě jako Cetelem, obdrželi „Cenu Ď“ - zvláštní cenu, udělovanou každým rokem pěti až desetičlenným kolegiem, jako vyjádření díků českým mecenášům za podporu kultury a charity. Na cenu nás nominovala právě Městská divadla pražská, a to za dlouhodobou a soustavnou finanční podporu, díky které mohou v MDP vznikat nové inscenace a projekty, a to při zachování současných cen vstupenek.

 

Husa na provázku

V divadelním světě se nezaměřujeme ale pouze na Prahu. Snažíme se podporovat kulturu alespoň tam, kde máme naše obchodní zastoupení, tedy i v Brně. Od října 2018 se nám podařilo navázat spolupráci s Divadlem Husa na provázku v rámci jejich jedinečného projektu ke stoletému výročí naší republiky s názvem Café Republika. Pro rok 2019 máme tu čest s divadlem i nadále spolupracovat - nově dokonce v širším měřítku a přispívat tím k rozvoji jeho divadelní scény i kulturního zážitku diváků.

 

 

Honza Tománek

I když se soustředíme hlavně na podporu projektů, spíše jak jednotlivců, handicapovaný triatlonista a zapálený běžkař Honza Tománek si nás získal. A to především svým příběhem, neskutečnou životní energií a hlavně snem, kterým je nominace na letní paralympijské hry v Tokiu 2020. Honzu proto podporujeme nejen finančně, aby se mohl zúčastnit všech potřebných nominačních závodů, ale i jako tým sportovců naší interní komunity Hello kolo / běh, do které neoddělitelně patří. A spolu s Honzou se radujeme z jeho úspěchů – třeba obhajoby titulu mistra světa v 70.3. Ironmanu, který se konal v září 2018 v Jihoafrické republice.

 

Jirka Prskavec

Pro spolupráci s vodním slalomářem a nyní i naším ambasadorem Jirkou Prskavcem si nás získalo nejen jeho charisma, ale také Jirkovo nadšení pro nové technologie. Jirku podporujeme v jeho dalším sportovním růstu a jsme hrdí na to, jak se mu to daří – 1. místo ve Světovém poháru vodního slalomu a stříbrná medaile z Mistrovství světa v září 2018 mluví za vše. Zároveň nás těší, že si s námi Jirka, coby člen naší komunity Hello kolo / běh, šel v říjnu 2018 zaběhat v rámci zážitkového běhu pro naše fanoušky, který byl tak trochu jiný. Šlo totiž o tzv. plogging, tedy běh, při kterém navíc běžci sbírají odpadky a přispívají k větší čistotě okolí.

 

Hello kolo a běh

Naše Interní komunita sportovců Hello kolo / Hello běh je krásným důkazem toho, že sport spojuje bez ohledu na věk, pohlaví i pracovní pozici. Naši zaměstnanci tu sdílí sportovní aktivu, kterou je hlavně kolo a běh, ať už společným tréninkem nebo sdílením svých výkonů přes aplikaci STRAVA, kde nás můžete najít jako Helo bank! team.

Od roku 2018 se interní komunita otevírá nejen našemu ambasadorovi Honzovi Tománkovi, ale také veřejnosti, kterou zveme ke společnému sportování formou zážitkových běhů. Stačí sledovat události na našem Facebooku.

 

 

Valachy tour

Dlouhodobě jsme také generálním partnerem seriálu atraktivních závodů v různých vytrvalostních disciplínách pro sportovce každého věku a kondice. Každý si může srovnat své síly s profesionálními atlety v krásné přírodě Beskyd.