Jsme společensky (z)odpovědní
Myslíme na vás a snažíme se podporovat zajímavé projekty, ze kterých můžete mít užitek nejen vy, ale celá společnost. Pomáhat nás baví a zejména tam, kde je to opravdu potřeba.
Podporované projekty
Hello bank! rozvíjí své aktivity společenské odpovědnosti ve 4 hlavních oblastech:
EKONOMIE:
Projekty s přidanou hodnotou finanční úspory pro veřejnost, aktivity zaměřené na sdílenou ekonomiku a zvyšování finanční gramotnosti.
ZAMĚSTNANCI:
Záleží nám na zlepšování pracovního prostředí, motivaci a vzdělávání zaměstnanců, stejně jako na rozvoji jejich společných aktivit a interní komunity.
SPOLEČNOST:
Snažíme se být prospěšní tam, kde je opravdu potřeba, ať se jedná o charitativní projekty, sportovní akce pro veřejnost nebo podporu kultury.
EKOLOGIE:
Přispíváme k dlouhodobě udržitelnému rozvoji našeho životního prostředí, a proto se zaměřujeme na aktivity, které si kladou za cíl úsporu energií a menší zátěž životního prostředí.

 

Wannado

Hello bank! a Wannado (dříve Sporťáček) patří neoddělitelně k sobě od roku 2012 a i díky podpoře naší banky se projekt neustále rozrůstá.

Jedná se o seriálový festival sportu na řadě míst v ČR podporující děti v rozvoji tělesné aktivity a zdravém životním stylu. Děti si mohou během jednoho dne vyzkoušet řadu sportů a třeba si vybrat ten, který by je bavil a kterému by se věnovaly pravidelně. Je to i skvělá možnost pro rodiče poznat nabídku volnočasových aktivit pro děti v jejich okolí.

 

Wannado pomáhá

Kromě dlouholeté spolupráce s festivalem Wannado je Hello bank! také spoluzakladatelem nadačního sdružení „Wannado pomáhá“, které od roku 2016 podporuje handicapované a děti ze znevýhodněných rodin s chutí sportovat, či se sportovním talentem.

 

Projekt Šance

Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, kteří žijí v ČR v zapomenutí. Cetelem (dnes Hello bank!) je generálním partnerem Projektu Šance od roku 2008. Poskytované částky jsou využívány na podporu chodu pracovní dílny a činnost terapeutické dílny, na úhradu provozních nákladů Domu Šance, Streetworkcentra a azylového bydlení.

 

Cash Reader

V roce 2019 začala naše spolupráce s tvůrci mobilní aplikace Cash Reader, která je určená především pro lidi s postižením zraku. Stačí namířit kameru telefonu na bankovku a okamžitě znají její hodnotu. Ta se kontrastně zobrazí na displeji, což je určeno lidem se zbytky zraku, a zároveň aplikace buď její hodnotu vysloví, anebo zavibruje. Aplikace rozpozná hodnotu bankovek 86 světových měn v 30 jazycích.

Díky partnerství s Hello bank! je roční licence na rozpoznávání českých bankovek pro všechny uživatele zcela zdarma.

 

Asociace společenské odpovědnosti

Jsme členem Asociace společenské odpovědnosti - největší iniciativy společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) OSN v Česku. Členství v Asociaci je dalším významným krokem v rozšiřování našich aktivit a zároveň důležitým závazkem do budoucna. Věříme, že si s dalšími členy budeme navzájem inspirací a pomůže nám to ke zrodu a podpoře nových projektů, ze kterých budou mít užitek nejen naši klienti či zaměstnanci.

 

Bankéři jdou do škol

Hello bank! se zapojila již čtvrtým rokem do projektu zvyšování finanční gramotnosti dětí zastřešeného Českou bankovní asociací. V rámci něj do základních a středních škol docházejí bankéři a diskutují se studenty o tom, jak se bezpečně pohybovat v on-line prostředí, jak rozpoznat kybernetický útok a jak jsou na internetu zabezpečeny banky.

 

Valachy tour

Dlouhodobě jsme také generálním partnerem seriálu atraktivních závodů v různých vytrvalostních disciplínách pro sportovce každého věku a kondice. Každý si může srovnat své síly s profesionálními atlety v krásné přírodě Beskyd.

 

Honza Tománek

I když se soustředíme hlavně na podporu projektů, spíše jak jednotlivců, handicapovaný triatlonista a zapálený běžkař Honza Tománek si nás získal. A to především svým příběhem, neskutečnou životní energií a hlavně snem, kterým je nominace na letní paralympijské hry v Tokiu 2020. Honzu proto podporujeme nejen finančně, aby se mohl zúčastnit všech potřebných nominačních závodů, ale i jako tým sportovců naší interní komunity Hello kolo / běh, do které neoddělitelně patří. A spolu s Honzou se radujeme z jeho úspěchů – třeba obhajoby titulu mistra světa v 70.3. Ironmanu, který se konal v září 2018 v Jihoafrické republice.

 

Jirka Prskavec

Pro spolupráci s vodním slalomářem a nyní i naším ambasadorem Jirkou Prskavcem si nás získalo nejen jeho charisma, ale také Jirkovo nadšení pro nové technologie. Jirku podporujeme v jeho dalším sportovním růstu a jsme hrdí na to, jak se mu to daří – 1. místo ve Světovém poháru vodního slalomu a stříbrná medaile z Mistrovství světa v září 2018 mluví za vše. Zároveň nás těší, že si s námi Jirka, coby člen naší komunity Hello kolo / běh, šel v říjnu 2018 zaběhat v rámci zážitkového běhu pro naše fanoušky, který byl tak trochu jiný. Šlo totiž o tzv. plogging, tedy běh, při kterém navíc běžci sbírají odpadky a přispívají k větší čistotě okolí.

 

Hello kolo a běh

Naše Interní komunita sportovců Hello kolo / Hello běh je krásným důkazem toho, že sport spojuje bez ohledu na věk, pohlaví i pracovní pozici. Naši zaměstnanci tu sdílí sportovní aktivu, kterou je hlavně kolo a běh, ať už společným tréninkem nebo sdílením svých výkonů přes aplikaci STRAVA, kde nás můžete najít jako Helo bank! team.

Od roku 2018 se interní komunita otevírá nejen našemu ambasadorovi Honzovi Tománkovi, ale také veřejnosti, kterou zveme ke společnému sportování formou zážitkových běhů. Stačí sledovat události na našem Facebooku.

 

Pečeme s Hello bank!

Dělat radost nás baví, obzvlášť když je dvojnásobná. Proto každý měsíc jedno z našich oddělení připraví snídani, kterou následně nabízí svým kolegům výměnou za čistě dobrovolný příspěvek. Hello bank! pak ještě vybranou částku přinejmenším zdvojnásobí a výtěžek je věnován neziskové organizaci, kterou si předem ,,pečící“ tým vybere a seznámí s ní i své kolegy při samotné snídani. Letos jsme tak už podpořili např. dětskou onkologii, návrat sýčka obecného do českých lesů či léčbu lidí s nemocí muších křídel.

 

Zodpovědná firma

Snažíme se nezaostávat ani v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Naše firma se letos aktivně zapojila do programu společnosti EKO-KOM „Zodpovědná firma“, který si dává za cíl osvětu v oblasti třídění odpadů ve firmách, což je pro nás samozřejmostí a nedílnou součástí naší firemní kultury.

 

Remobil

Jednou z našich dalších ,,zelených“ aktivit je zapojení do projektu Remobil. V rámci tohoto projektu sbíráme staré mobilní telefony a jiná drobná elektrozařízení, které jsou posléze předány k demontáži a zpracování odborným firmám zaměstnávající hendikepované a jinak znevýhodněné osoby na trhu práce. Remobil navíc za každý telefon zašle 10 Kč na nadaci Jedličkova ústavu. Projekt má tedy nejen hodnotu v oblasti recyklace a snížení environmentálního dopadu výroby telefonů, ale také v oblasti sociální odpovědnosti a charity.

 

Zajíček na koni, o.s.

Občanské sdružení poskytuje své služby rodinám a zařízením pečujícím o děti a mladistvé ze znevýhodněných skupin obyvatel (tělesný handicap, mentální handicap, kombinovaný handicap, sociokulturní handicap - adopce, národnostní menšina, sociální minimum rodiny). Hello bank! poskytuje finanční příspěvek na realizaci letního tábora organizovaného tímto sdružením.

 

 

Dětský domov a Základní škola, Ledce 55

Hello bank! podporuje tuto příspěvkovou organizaci od roku 2003 a přispívá především na opravy budov a hřišť (rekonstrukce tělocvičny, přístřešky u garáží), nákup zařízení a vybavení (nábytek), volnočasové aktivity dětí (škola v přírodě, lyžařský zájezd), víkendové a specializované zdravotní pobyty, ale také na vzdělávání dětí (podpora ve studiu) a na odborná zaškolení zaměstnanců.