Plogging s Jirkou Prskavcem, tentokrát na Petříně

Loni jsme s tím začali, a protože to byla povedená akce, rozhodli jsme se ji zopakovat. Že nevíte, o čem je řeč? To je důvod, proč číst dál.

Plogging = běh + sběr odpadků. Prostě se jdete proběhnout a přibalíte si s sebou nějaký ten pytel na odpadky a rukavice. Při běhu se víc než na svoji tepovku zaměřujete na prostředí kolem vás, tu a tam se ohnete a seberete, co do přírody nepatří. Jednoduché, že?

Odměnou jsou vám nejen vyplavené endorfiny, ale i pocit, že jste ulevili přírodě či městu od odpadků.

Plogging vznikl před pár lety ve Švédsku a oslovil i nás v Hello bank!, protože se krásně snoubí s naším pozitivním přístupem ke sportu a ekologie.

Když se do této akce rozhodl zapojit i náš ambasador Jirka Prskavec, věděli jsme, že to bude stát za to. Začátek školního roku jsme tedy oslavili společným ploggingem na Petříně. Žádné běžecké rekordy jsme opravdu netrhli, ale kromě dobrého pocitu z uklizeného Petřína, jsme si s Jirkou stihli i popovídat a dostali jsme pár dobrých rad ohledně techniky běhu, protažení a stravy.

A teď to hlavní! Tato akce je otevřená i pro veřejnost, takže na příští plogging se k nám a Jirkovi určitě můžete přidat (fotka s olympijským medailistou určitě není k zahození).

Chcete být u toho? Napište nám na tereza@hellobank.cz.