Aktuality z banky
Phishing za časů koronaviru

Také vám přijde, že jsou lidé k sobě v této výjimečné době vstřícnější? V obchodech si dávají přednost ve frontě u pokladny, nabízejí pomoc starším sousedům nebo rozdávají zadarmo roušky ostatním.

To poslední, co byste možná tedy čekali, je fakt, že se někdo bude snažit tuto situaci zneužít. Bohužel kybernetičtí útočníci okamžitě vycítili novou příležitost. Využívají strachu veřejnosti a zasílají e-maily, které se tváří jako maily přicházející od nejrůznějších důvěryhodných zdravotnických organizací. Jedním kliknutím vám tak mohou zcela zavirovat počítač, způsobit nemalé škody a přidělat spoustu starostí.

Také při nakupování na internetu je potřeba být hodně ostražitý. V posledních týdnech se objevila řada podvodných e-shopů nabízejících nejvíce žádané zboží (zejména roušky, dezinfekce apod.). I tady je obezřetnost na místě.

Proto jsme na této stránce pro vás připravili přehled pravidel, kterých je dobré se držet, abyste se ve vodách internetu nestali snadnou kořistí nejrůznějších podvodníků.