Neházejte mobil vedle, podpořte jím žáky z “Jedle”!

Občas je potřeba začít u sebe. A tak jsme k tomu v rámci ekologie přistoupili i u nás v Hello bank! V první polovině roku jsme se soustředili na to, jak drobnými činy šetřit energiemi a správně třídit odpad. Nyní jsme naše aktivity rozšířili o spolupráci s projektem Remobil, který se zaměřuje na sběr starých telefonů a drobné elektroniky.

Na světě se ročně prodá přes 1,5 miliardy smartphonů, jejichž výroba je energeticky velmi náročná. Díky recyklaci starých telefonů lze ale využít až 90 % získaných materiálů. Bohužel v České republice se k recyklaci dostane jen 5 % těchto zařízení.

Naší motivací není jen navýšení této bilance. Samotnou recyklaci zajišťují autorizované firmy, které zaměstnávají osoby handicapované nebo osoby se sníženou možností uplatnění na trhu práce. Navíc Remobil věnuje za každý odevzdaný telefon 10 Kč Nadaci Jedličkova ústavu.

Nevíte, co se starým telefonem?

Jednoduše ho k nám přineste až do 31. 8. 2019. Na každé naší pobočce najdete v okolí recepce sběrné boxy, kam kromě telefonů můžete odložit také tablety, nabíječky, kabely, sluchátka a jiná drobná elektrozařízení. Navíc každý, kdo odloží vysloužilý mobil do sběrného boxu, může soutěžit o mobilní telefon v hodnotě 10 000 Kč. Stačí jen přelepit odložený mobil páskou a napsat na ni své jméno, telefonní číslo, případně i e-mail.