Hello běh - plogging s Jirkou Prskavcem

V úterý 30. 10. si naše běžecká komunita vyběhla s naším milým sportovním ambasadorem Jirkou Prskavcem, olympijským medailistou ve vodním slalomu. A společně jsme měli možnost vyzkoušet si plogging, tedy běh spojený se sbíráním odpadků.

Netušili jsme, jak se dá běžet v jedné ruce s plnými pytli odpadků a jestli vůbec nějaké odpadky v Ďáblickém háji budou. Bohužel, pytle jsme brzy naplnili… od plastových lahví, různých víček, skla, papírových ubrousků až po nedopalky-vajgly, kterých je na zemi víc než podzimního listí.

A jak se nám s pytli běželo? Pod taktovkou Jirky Prskavce, který nás provedl částí své tréninkové trasy, se nám všem běželo výborně. Dobrý pocit nejen z pohybu, ale především ze společného kousku vyčištění přírody v nás stále přetrvává.

A pokud jste se tentokrát nemohli Hello běhu – ploggingu účastnit, nezoufejte. V příštím roce akci zopakujeme a budeme moc rádi, když se přidáte. Hello zážitkový běh je totiž otevřený široké veřejnosti. Stačí sledovat náš Facebook, kde se o podobných akcích včas dozvíte.