Mimořádný odklad splátek
POZOR - tato plošná nabídka skončila v říjnu 2020
Pokud máte problém se splácením, kontaktujte nás na telefon 257 080 080.

I když jste to nikdy předtím neměli zapotřebí, je možné, že nyní budete potřebovat pomoci s odkladem svých závazků na lepší časy. Pokud jste se tedy v souvislosti s pandemií COVID-19 dostali do ekonomických problémů a rozhodli se využít ochranné doby na odklad splátek podle nového zákona, potvrďte nám svůj zájem prostřednictvím našeho webového formuláře.

Jak to celé funguje?
 
O odklad splátek může požádat každý náš klient, který s námi uzavřel spotřebitelský úvěr do 26.3. 2020 a nebyl předtím 30 dní v prodlení se splátkami.
 
Květnové splátky jsou první, které lze podle zákona takto odložit. Ochrannou dobu pak můžete využít do konce července nebo do konce října 2020.
 
Před využitím odkladu je dobré zvážit svoji ekonomickou situaci. Odkladem se vám logicky prodlouží doba splácení a také navýší cena úvěru. Po dobu odkladu se stále počítá úrok, jehož výše je stanovena ve smlouvě a zákonem omezena na maximální výši repo sazby ČNB + 8% (aktuálně tedy na max. 9% p.a.)
 
Po dobu ochranné doby opravdu nic neplatíte. Úroky za toto období odkladu zaplatíte až na konci splácení vašeho úvěru v mimořádných splátkách. Pokud máte úvěr pojištěn, zaplatíme pojištění v době odkladu za vás.
 
Pro žádost o odklad vyplňte přiložený dokument v pdf a podepsaný zašlete na naši adresu. Buď prostřednictvím formuláře níže, nebo emailem na adresu mimoradnyodklad@hellobank.cz či poštou. Po obdržení vaší žádosti vám pošleme potvrzující email a později také přesné podmínky vašeho nového splátkového kalendáře.

Co dalšího je dobré vědět?

Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi k tomuto tématu.

Mohlo by vás zajímat