Aktuality z banky
Jdeme do škol

  15. 10. 2021

Po roční vynucené pauze jsme se opět rádi zapojili již do osmého ročníku vzdělávacího projektu „Bankéři jdou do škol“, který se koná pod záštitou České bankovní asociace.

Naši dobrovolníci z řad zaměstnanců se rozjeli do základních a středních škol, kde diskutovali se studenty zejména na téma finanční gramotnosti a kyberbezpečnosti. Někteří kolegové se těchto setkání účastní pravidelně, ale pro jiné byl adrenalin za katedrou novinkou.

Je vidět, že doba jde rychle kupředu a většina studentů středních škol má běžný účet a využívá moderní platební metody. Nicméně i hotovost stále zůstává oblíbeným platidlem☺. Studenty také zajímala oblast kyberbezpečnosti. Ptali se, jak poznat falešné emaily, jak si vytvořit silné heslo nebo jak se bránit před útoky hackerů, které jsou stále častější a promyšlenější.

Z toho důvodu vytvořila Česká bankovní asociace ve spolupráci s Policií ČR a společností ESET online kybertest, kde si můžete na konkrétních příkladech ověřit, jak na tom jste. Určitě stojí za to těch pár minut tomu věnovat.